پسورد دانشگاه ها برای دانلود مقاله - اکانت دانشگاهی

آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Reaxys رشته ی شیمی
امروز پنجشنبه 10 اسفند 1402
تبليغات تبليغات

آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Reaxys رشته ی شیمی

آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Reaxys

 

معرفی پایگاه اطلاعاتی Reaxys:

 

 

پایگاه اطلاعاتی و علمی Reaxys (http://reaxys.com) که در حقیقت آن یکی از محصولات انتشارات الزویر می‌باشد، کوتاه‌ترین و آسان ترین راه برای پیدا کردن پاسخ‌های دقیق، جامع و عمیق به سؤالات پژوهشی علم شیمی است. Reaxys منابع و متون مرتبط، خواص ترکیبات و داده‌های واکنش‌های شیمیایی و هر آنچه در شیمی به آن پرداخته می شود را سریع‌تر از هر روش دیگری پیدا می‌کند.

 

Reaxys رابط کاربری بسیار کاربرپسند و پایگاه اطلاعاتی قوی برای کمک به شیمیدانان فراهم کرده تا آن‌ها بتوانند متون پژوهشی مربوطه، اطلاعات پتنت ها، خواص ترکیبات و فرایندهای تجربی را در مدت‌زمان کوتاهی بازیابی کنند.

 

 پایگاه اطلاعاتی Reaxys

 

پایگاه اطلاعاتی Reaxys امکان جستجو در حوزه شیمی و علوم وابسته را فراهم می‌آورد. این پایگاه با انجام جستجوهایی منسجم به‌منظور کشف واکنش‌ها و مواد شیمیایی با طراحی سنتز و منبع شیمیایی طراحی شده است. این پایگاه به دانشمندان شیمی زمان بیشتری برای خلاقیت و ابتکار می‌دهد و آن‌ها را قادر می‌سازد تا در دنیای رقابت برای رسیدن به اهداف خود پیشگام باشند. تعامل در این پایگاه با دقت بسیار طراحی و برنامه‌ریزی‌شده است تا استفاده‌پذیری بالایی داشته باشد.

 

 

Reaxys، اطلاعات با کیفیت بالا و استثنایی را فراهم می‌آورد، اطلاعاتی درباره واکنش‌های شیمیایی و سنتز، داده‌های کتابشناختی در تحقیقات شیمی آلی، شیمی معدنی، ترکیبات شیمی آلی‌فلزی، ویژگی‌های واقعی و غیره. پوشش تاریخی این پایگاه به ۱۷۷۱ میلادی تا اکنون می‌رسد و بنابراین این پایگاه، اطلاعات مهم متون شیمی و پروانه‌های ثبت اختراع را شامل می‌شود.

 

 

میان پایگاه اطلاعاتی Reaxys و پایگاه ScienceDirect کنش متقابل وجود دارد که این قابلیت اکتشاف ساختارهای شیمیایی را بهبود می‌بخشد. پایگاه Reaxys برای محققان، اطلاعات بی‌نظیری در رابطه با اکتشاف واکنش‌ها و ترکیبات داده‌ها فراهم می‌آورد و ScienceDirect دستیابی به متون اصلی مورداطمینان از قبیل متن کامل مقالات داوری شده و فصول کتاب‌های معتبر را فراهم می‌سازد.

 

 

مقاله‌ای که در ScienceDirect منتشر می‌شود دارای محتوایی غنی است و خواننده را قادر می‌سازد تا مستقیماً به ارزشیابی اهمیت ترکیبات ارائه‌شده در تحقیقش بپردازد. محقق می‌تواند محتوای مقاله را به‌صورت مستقیم بفهمد و به محتویات جاری در Reaxys پیوند بزند که باعث می‌شود هر دو نفر یعنی خواننده و محقق به افزایش تولید تحقیقاتی بپردازند.

 

 

چگونه به پایگاه اطلاعاتی Reaxys دسترسی پیدا کنیم؟

 

 

کاربران پایگاه اطلاعاتی Reaxys چهار گروه عمده از پژوهشگران در رشته های زیر هستند:

 

  • شیمی سنتز: عمق داده‌های شیمی موجود در پایگاه امکان خوبی را برای شما فراهممی آورد که به ارزیابی و طراحی بهترین راه و روش ممکن برای سنتز ترکیب موردنظر خود دست‌یابید. دانشمندان شیمی سنتز از امکانات سایت بهره‌مند می‌شوند.
  • شیمی دارویی: امکانات چندگانه پایگاه Reaxys از داده‌های معتبر تجربی فراهم آمده که با دقت از ژورنال‌ها و پروانه‌های ثبت اختراع انتخاب شده‌اند. این پایگاه داده‌هایی با کیفیت بالا برای دانشمندان علوم زیستی نظیر داروشناسان، سم شناسان، زیست‌شیمیدانان فراهم می‌آورد.
  • متخصصان اطلاعاتی شیمی: این پایگاه امکان جستجوی مناسبی را برای شیمیدانان برقرار می‌سازد که دامنه تاریخی آن از سال ۱۷۷۱ تا به امروز تحقیقات علم شیمی را شامل می‌شود.
  • علم مواد: Reaxys دانشمندان علم مواد را قادر می‌سازد که داده‌های ارزشمند اخیر را که شامل ویژگی‌های و ساختارهای شیمیایی و فیزیکی است به دست آورند بنابراین قبل از مراجعه شیمیدانان به آزمایشگاه آن‌ها بهتر می‌توانند ویژگی‌های یک ماده جدید را پیش‌بینی کنند و تخمین بزنند.

 

آنچه پایگاه اطلاعاتی Reaxys شامل شده و به کاربران ارائه می دهد:

  • بیش از ۱۰۵ میلیون ترکیبات آلی، غیر آلی و آلی‌فلزی
  • بیش از ۴۲ میلیون واکنش‌های شیمیایی
  • بیش از ۵۰۰ میلیون واقعیت‌های تجربی منتشرشده
  • بیش از ۱۶ هزار مجلات و نشریات مرتبط با شیمی
  • بیش از ۲۴۰ سال دانش در حوزه شیمی
  • بیش از ۶ منبع نمایه‌سازی برای نمایش بین‌رشته‌ای از اطلاعات حوزه شیمی

 

چگونه به پایگاه اطلاعاتی Reaxys دسترسی پیدا کنیم؟

 

سایت پسورد دانشگاه ها امکان دسترسی مستقیم به پایگاه Reaxys را فراهم کردهاست.

 

 برای دسترسی به این پایگاه، در صفحه اصلی سایت Universityaccount.rozblog.com، ابتدا بر

 

روی دسترسی دانشگاهی کلیک کرده و پس از اتصال به دیتابیس از آن استفاده کنید.

 

منابع:

https://www.elsevier.com/solutions/reaxys

https://www.reaxys.com/documentation/about_login.shtml

http://help.elsevier.com/app/answers/list/p/9056

 

 

دسته بندي: پسورد دانشگاه های معتبر,دانلود رایگان مقاله,دانلود رایگان کتاب,ساینس دایرکت,پسورد دانشگاهها,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

اين نظر توسط Foroogh در تاريخ 1395/12/05 و 22:35 دقيقه ارسال شده است.
با سلام، من قصد دارم وارد پایگاه reaxys شوم اما توضیحات موجود در این صفحه واضح نیستند . لینکی به نام دسترسی دانشگاهی در صفحه اصلی سایت یافت نمیشود. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر
پاسخ : سلام

از اکانت دانشگاهی زیر استفاده کنید

http://universityaccount.rozblog.com/post/21/reaxys-password.html
کد نمايش نظرات

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد